0 (533) 091 94 81
Pazartesi - Cuma - 9:00 - 18:00,Cumartesi - 9:00 - 18:00

Vajinal Kararmalar İçin Tedavi Seçenekleri Nelerdir?

Vajina cinsel dürtülerin arttığı bir bölge olup çeşitli sebeplerle vajina kararmaktadır. Bu karartı açık yada çok koyu olabilmektedir. Bu kararmadan rahatsız olanlar için iki çeşit uygulama vardır. Biri dermotolojik olup diğer yöntem ise bitkisel kürler ile yapılmaktadır. Vajina bölgesinin kararmış olması cinsel isteksizliğe neden olur. Bu nedenle vajinal kararmalar için tedavi seçenekleri nelerdir? sorusuna cevap olarak bu iki yöntemden birini seçmek mümkün. Bir yöntem sonuç vermese diğer yöntemi denemek te her hangi bir sakınca oluşmaz.

Dermotolojik Çözüm

Vajina kararması için tercih dermotolojik yöntem olarak seçilecek ise bu yöntem de estetik cerrahiden hizmet almak gerekir. Lazer yöntemi ile kararmalar bir kaç seans sonrası giderek açılarak normal tona döner. Bu seanslarda anestezi uygulaması yapılmaz ve 15 dakikalık bir zaman diliminde çözüme ulaşılır. Lazer ile vajina beyazlatması için

  • 18 yaş ve üstü olmak
  • Hamile olmamak

Lazer ışınları ile deri altındaki koyu renk pigmentlerinin parçalanması şeklinde yapılan uygulamalar ağrısız ve acısız olmaktadır. İşlem sonrası oluşan kızarıklar geçici olup vajina bölgesi

Bitkisel Kürler İle Beyazlatma

Pek çok tedavi yöntemine alternatif olarak uygulanan bitkisel tedavileri vajina kararmalarını beyazlatmak ve beyazlığı korumak için de yaparlar. Bu yöntemlerden en bilineni karartı bölgelerine limon suyu ve nişasta ile hazırlanan kürün uygulanması şeklindedir. Bir diğer uygulama ise mayanın homojenleştirilerek karartı bölgelerine sürülmesi şeklindedir. Kürlerin sıklığı ve sayısı sonuca göre değişiklik gösterir. Vajinaya her hangi bir zararı olmayan bu uygulama güvenle yapılabilir.

Vajinal Karama Sebepleri

Vajinal karartılara neden olacak birden fazla sebep vardır. Bu sebepler;

  • Epilasyon uygulamalarında görülen yanlışlıklar
  • Genital hastalıklar
  • Yaş almak
  • Böbrek rahatsızlıkları
  • Sentetik iç çamaşır kullanımı
  • Vajinal bölge kaslarının aşırı ilişki ile zedelenmesi
  • Hijyene önem verilmemesi
  • Genetik yapı gibi nedenlere bağlı olarak kararabilmektedir.

Sık ve doğum sayısının da vajinal karartıya neden olduğu bilinir. Ayrıca kullanılan hormonal haplar da karatıya neden olan etkenler arasında sayılabilir.

Vajina Karartısı Sağlık Sorunu Mudur?

Melatonin hormonunun vücutta aşırı üretilmesi sonucu vücudun bazı bölgelerinde leke ve karartılar oluşur. Bu karartılardan biri olan vajina karartısı aslında bir sağlık sorunu değildir ve tedavi gerektirecek bir durum söz konusu olmamaktadır. Ancak vajina karartısı psikolojik kaygılar arasında kadınların sorun ettiği bir durumdur. Bu sorunun çözümü ile hem kadın hem de partneri mutlu olur.

Lazer Uygulamasında Fiyatlar

Vajina beyazlatma amacıyla uygulanacak lazer fiyatları karartının koyuluğuna göre değişmektedir. Kampanyalı seans programları ile ilk seansta beyazlaşma alınması öngörülmeyecek için idealdir. Kadın doğum uzmanından alınacak bu hizmetin fiyatı değişkenlik gösterebilir. Bitkisel kürler için ise çok büyük meblağlar gerekmemektedir.

Hemen Ara
Whatsapp