0 (533) 091 94 81
Pazartesi - Cuma - 9:00 - 18:00,Cumartesi - 9:00 - 18:00

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Lipoliz yağ parçalamak anlamında kullanılır. Soğuk Lipoliz ise yağ parçalama işleminde yüksek soğukluktan yararlanmaktır. Bölgesel olarak zayıflamak isteyenler için kullanılan bir yöntemdir. İşlemi yapan cihaz ise CRYO Lipo’dur. Vakum başlıklar ile yapılır. Bu soğuk Lipoliz işlemi en fazla 1 saat en az ise 45 dakika sürer. Bölgeye -3 ile -7 derece arasında soğukluk uygulanır. Hücreler bu işlem sayesinde donarak ölürler. Bu hücrelerde lenf drenaj sistemi ile vücuttan atılmaktadır. Soğuk Lipolizin büyük faydası bölgesel olarak zayıflatmasıdır.

Soğuk Lipolizin Zararları

Soğuk Lipoliz, cilt altında bulunan yağları kontrollü ve hassas bir şekilde soğutur. Bu sayede hücrelerin daralması ve büzülmesi sağlanır. Soğuk Lipoliz çok güvenilir bir işlemdir. Aynı zamanda da etkilidir. Tedavi görenler kısa süre ağrı ve rahatsızlık hissedebilir. Uygulama yapılırken herhangi bir acı ve rahatsızlık duyulmaz. Soğutma işlemi yapılan bölgede ağrı, kızarıklık, uyuşma, kramp görülebilir. Soğuk Lipoliz işleminde cerrahi bir yönteme başvurulmaz. Tedavi sonrasında kişide %20 ile %40 arasında yağ birikimine azalma görülür.

Soğuk Lipoliz Kimlere Yapılır?

Soğuk Lipoliz işleminde lenf drenaj sayesinde yağlar vücuttan atılır. Eğer kişinin vücudu bu ani değişikliği kaldıramaz soğuk Lipoliz işlemi uygulanmaz. Aynı zamanda soğuk Lipolizin uygulanmadığı başka kişilerde vardır?

Bunlar;

  • Yeni kalp krizi geçirenler
  • Kalp pili olanlar
  • 18 yaşını doldurmamış olanlar
  • Kan dolaşımını bozukluk olanlar
  • Şeker hastası olanlar

Bu kişilere soğuk Lipoliz uygulaması yapılamaz. Soğuk Lipoliz işlemi karışık gibi görünse de çok kısa sürede etkisini gösterir. Tedaviden 2 hafta sonrası da kişide değişiklikler gözlemlenebilir. Gözle görülebilir sonuçlar ise 2 ay içerisinde ortaya çıkacaktır. Yağ hücreleri tamamen dondurularak kalıcı sonuçlar elde edilir. Aynı zamanda bu yağların vücuttan uzaklaştırılması ilerde Oluşabilecek sarmaları da önüne geçecektir.

Soğuk Lipoliz Tedavisi Sonrası

Soğuk Lipoliz uygulamasında cerrahi bir işlem uygulanmadığı için tedaviden sora günlük rutine devam edilebilir. Bu yöntem ağrısız ve acısıdır. Tedavi sonrasında kişinin spora ve diyet ihtiyacı kalamaz. Fakat isteyenler sporuna da devam edebilir.

Neden Soğuk Lipoliz?

Soğuk Lipoliz uygulamasını tercih edilmesinde birçok etken vardır. Soğuk lipoliz işlemi de anestezi uygulanmaz, iyileşme dönemine ihtiyaç yoktur, ameliyatsız bir uygulamadır, sosyal hayatınızdan ödün vermeniz gerekmez, fiyatlarında oldukça uygundur. Bütün bunlar soğuk Lipolizin avantajlarıdır. Kolay ve uygun fiyatlı bir şekilde bölgesel zayıfla ak soğuk Lipoliz ile mümkün olmaktadır.

Hemen Ara
Whatsapp