Mezoterapinin İçinde Neler Var? Etkisi Ne Kadar Sürer?

Mezoterapi vücutta bulunan ağrılı yerleri kontrol altına alarak tedavi eden bir yöntemdir. Mezoterapi tedavisi ince ve kısa iğneler ile yapılmaktadır. Yapılacak olan tedavi yöntemi hastanın hastalık derecesine göre değişmektedir. Mezoterapi tedavisinin içerisinde birçok hastalığa yanıt verecek yöntemler bulunmaktadır.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi dünyada birçok hastalık veya cilt tedavilerinde kullanılan bir yöntem olarak bilinmektedir. Küçük miktarlarda ilaçlar hastalıklı olan bölgelere verilerek uygulanmaktadır. Kısa ve ince iğneler kullanılarak yapılmaktadır. Bu iğneler yardımı ile problemli yerlere ilaç verilir ve tedavi fayda gösterir. Yapılan bu işlem oldukça kolay ve kesin çözümlü olmaktadır.

Mezoterapi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Mezoterapi birçok problemli hastalıklarda yapılmaktadır. Oldukça faydalı bir yöntem olarak bilinmektedir. Mezoterapi tedavisinin en çok uygulanan durumları şunlardır:

  • Leke ve güneş lekelerinde
  • Deri çatlaklarında
  • Cilt sarkması ve yaşlanmasında
  • Saç dökülmesinde
  • Göz altı morlukların da
  • Alerji hastalıklarında
  • Kronik hastalarda
  • Spor yaralanmalarında

Bunlar gibi daha birçok rahatsızlığa iyi gelen bir yöntemdir. Özellikle selülit gibi hastalığa çok iyi gelmektedir. Romatizma hastalıkları gibi sorunlar yaşayanlarında mezoterapi tedavisine başvurmaları daha uygun bulunmuştur.

Mezoterapinin Yan Etkileri Nelerdir?

Mezoterapi tedavisinin en çok görünen yan etkisi iğne yapılan bölgelerde kızarıklık, morarma ve hafif kaşıntılar oluşmasıdır. Fakat bu olasılıklar bir sorun olarak görülmemektedir. Yapılan bu işlem sonucunda oluşan bu sorunlar 2-3 gün arasında kendiliğinden yok olur ve hasta normal yaşantısına dönebilir.

Mezoterapi Nerelere Uygulanır?

Mezoterapi tedavisi birçok bölgelerde bulunan sıkıntılarda uygulanmaktadır. En çok kullanılan bölgeler şöyledir:

Yüz mezaterapisi: Yüzde oluşan cilt hastalıkları ve güneş lekeleri için çok kullanılan bir yöntemdir. Yüzünüzde olan hasarları gidererek cildi daha parlak ve kusursuz gösterir.

Saç mezoterapisi: Kadınlarda ve erkeklerde oluşan saç dökülmesinin önüne geçerek saçları besler ve daha çabuk uzayıp dökülmeyi engeller.

Selülit mezoterapisi: Her yaşta kadın veya erkekler için uygulanmaktadır.

Bölgesel zayıflama mezoterapisi: Kişilerde oluşan kol, karın ve bacaklardaki yağlanmaları gidermede kullanılmaktadır.

Tedavi yaptıran kişilerde diyet ve egzersiz yapmaları tedavi süresini hem kısaltır hemde daha kalıcı bir yöntem olmasını sağlamaktadır.

Mezoterapinin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Mezoterapi tedavisi ilk başlamasının ardından 5-6 seans olarak uygulanır. Seanslar 15 gün aralıkla tekrar yapılması gerekmektedir. Seans sayısına ve ne kadar süre yapılması gerektiğine hastanın yaşı ve mezoterapiyi ne amaç ile yaptırdığı önem taşımaktadır. Çok fazla problem teşkil eden sıkıntılarda seanslar ve süre artabilmektedir. Mezoterapi tedavisinin etkisi 4-7 ay sürmektedir. Mezoterapi işlemini bu sürelerin bitiminde tekrar yaptırmanız mümkündür.

 

Hemen Ara
Whatsapp