Kalıcı Kızlık Zarı Ne Kadar Süre Dayanır?

Kızlık zarı dikimi tanım olarak; vajina mukozasından kaldırılan flep parçaları ile kızlık zarının yeniden oluşturulmasıdır. Bu parçalar ise toplam 3 veya 5 adettir ve üçgen şeklindedir. Parçaların tabanı ise vajina duvarı ile devamlılık gösterir. Bu durum parçaların beslenmesi ve canlılığını uzun süre sürdürmesi için gereklidir. Kızlık zarı dikim tekniklerinden birisi de kalıcı onarımdır. Kalıcı kızlık zarı dikiminin ne kadar süre dayandığı en çok merak edilen sorular arasındadır. Kalıcı kızlık zarı dikimi ömür boyu dayanır.

Düğüne yakın son kontrolün yapılması önerilir böylelikle işlem başarısı kesinleştirilir. Vajina mukozasında aynı hizada olan parçalar kaldırılır ve ameliyatla kenar kenara dikilir. Üçgenlerin yanlardan birbirine dikilmesi sonucunda ortasında deliği bulunan halkasal bir yapı meydana gelir. Bu yönteme ise flep tekniği ile kızlık zarının kalıcı onarımı adı verilir.

Kalıcı kızlık zarı dikiminin işlem süresi 20 veya 30 dakikadır. İyileşme süreci ise 4 veya 8 haftayı bulur. İyileşme sürecinini ilk 2 ayında ilişkiye girilmesi önerilmez. Onarım ömür boyu kalıcı olduğu için iyileşme süreci tamamlandıktan sonra cinsel ilişki olabilir. İlişki esnasında kızlık zarı yırtılır ve kanama oluşur.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Şartları Nelerdir?

Kızlık zarı 18 yaş üzeri ve kızlık zarı dikimi ihtiyacı olan her bayana yapılabilir. Ancak bazı kalıtsal kanama bozukluğu durumlarında yapılması doğru değildir. Kızlık zarı dikimi için reşit yaşta olan bayanın kendi rızası ve onayı yeterli sayılmaktadır. Kızlık zarı dikiminde kürtaj olmak ve doğum yapmak engel değildir.

Geçmişte yaşanan cinsel ilişki sayısının ve zamanının bir önemi yoktur. İlk cinsel ilişki esnasında kanama olmayan fakat kızlık zarı bütünlüğü korunmuş bayanlara da bekaret kanamasının oluşması için özel tekniklerle onarım uygulanabilir. Kızlık zarı dikimi ile genital bölge estetiği de uygulanabilir. Tek seansta genital estetik ameliyatlarıyla kızlık zarı dikimi beraber yapılabilir. Bu operasyonlar için farklı bir seansa gerek yoktur.

Kanama Olur Mu?

Kalıcı kızlık zarı dikiminden sonra doktor kontrollerine gidip, önerilere uyulduğu zaman kanama olur. Kanamanın olmayacağı durumlarda vardır. Doktor kontrollerine gidilmemesi, sık görülen vajinal enfeksiyonlar ve vajinal bölgede travma olması durumunda kanama yaşanmayabilir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikiminin Psikolojik Etkileri

Kızlık zarı onarımının sadece bir ameliyat olduğu düşünülmemelidir. Kişiyi yaşamış olduğu olayın kasvetinden kurtaran operasyondur. Kalıcı kızlık zarı dikiminin ömür boyu dayanmasıyla kişi oldukça rahatlatmaktadır. Kızlık zarı dikimiyle tekrar bekaret kanaması elde edilebilir ve kişide yenilenmiş duygusu tavan yapar. Psikolojik bir rahatlama sağlanır.

Hemen Ara
Whatsapp