0 (533) 091 94 81
Pazartesi - Cuma - 9:00 - 18:00,Cumartesi - 9:00 - 18:00

Hydrafacial Cilt Bakımı Ne İşe Yarar? Aşamaları Nelerdir?

Günümüzde oldukça merak konusu olan Hydrafacial cilt bakımı türü sayesinde lekeler ve sivilceler tamamen ortadan kaldırılabiliyor. Kişilerin cilt problemlerine göre özel olarak yapıldığı için yalnızca bir seansta problemler son buluyor. Elbette bu cilt bakımında çeşitli türden seans aşamaları da bulunuyor.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir?

Birkaç aşama üzerinden yapılan bu özel cilt bakımında cildin derinlemesine temizliği gerçekleşir. Cilt içerisinde yer alan yağlar, kirler ve lekeler tamamen ortadan kaldırılır. Bunun yanı sıra kuruluk, kırışıklık ve sivilce tedavisinde de son derece önemli rol oynar.

Hydrafacial Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Cilt problemleri birçok nedene bağlı olarak gelişebiliyor. Aşırı güneşlenme, uygun olmayan kozmetik malzemeleri kullanma ve yanlış makyaj uygulaması cilt gözeneklerini kapatarak hava almamasını sağlar. Böylece zaman içerisine çeşitli problemler gerçekleşir. Hydrafacial cilt bakımı işlemi ise tıkanmış olan gözenekleri kökünden açar.

Derin şekilde temizlik sayesinde cilde yeniden canlanma gelir. Güçlü vakumlu makine ile birlikte cilt yüzeyinde olan ölü deriler ve hücreler temizlenir. Sonrasında ise cilde özel serumlar verilir. Bunu takip eden çeşitli aşamalarda cilde uygulanarak istenen sağlık seviyesine getirilir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Aşamaları

Uygulanan Hydrafacial özel cilt bakımının aşamaları bulunuyor. Aşamalar şu şekilde sıralanabilir;

  • Cildi temizleme aşaması.

  • Peeling aşaması.

  • Derin temizlik aşaması.
  • Antiaging ve yenileme aşaması.
  • LED terapi aşaması.

Aşamalar sayesinde cilt yüzeyinde var olan tüm problemler tamamen ortadan kaldırılabiliyor.

Temizleme Aşaması

Temizleme aşamasında ciltteki kirler tamamen temizlenerek gözenekler açılır. İşlem ise vortex olarak bilinen vakumlu makine sistemi ile gerçekleşir.

Peeling Aşaması

Peeling aşamasında siyah noktaların daha fazla olduğu bölgelere yoğunluk gösterilir. Özel bir solüsyon yardımı ile problemli bölgelere sürülere cildin hasarlı hücreden arınması sağlanır.

Derin Temizlik Aşaması

Gerçekleşen aşamada vakum makinesi ile cildin en derin bölgeleri temizlenir. Gözenek tıkanıklıkları ve yoğun sivilce problemi ciltten uzaklaştırılır.

Antiaging ve Yenileme Aşaması

Bu aşamada cilt problemleri için özel serum fizyonu vortex üzerinden gerçekleşir. Cildin temizliği esnasında serum iyice yedirilir. Böylece gereken vitaminler ve hyaluronik asit kazandırılır.

LED Terapi Aşaması

Son aşamada kolajen üretimi için cilde kırmızı LED ışık verilir. Akne problemlerinde LED ışık mavidir. Böylece cilt uyarılarak problemler ortadan kaldırılır.

Hydrafacial Kaç Seans Yapılmalı?

Cilt bakımını gerçekleştirmek isteyenler 1 haftalık aralar ile 6 seans uygulatabilirler. Kazanılan cilt bakımının korunması adına ayda bir defa tekrarlanmasında fayda olur. Elbette bu durum kişilerin cilt ihtiyacına göre belirlenir. Herkese uygulanabilen Hydrafacial seansı 30 dakika sürer.

Hemen Ara
Whatsapp