H100 Aşısı Neye Yarar? Kaç Gün Sonra Etkisini Gösterir?

Hyalüronik asit; gençleşmeye yardımcı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış, kırışıklık ve hücre çöküntülerine karşı etkili olan ve cildin daha parlak kalmasına yardımcı olan bir asit çeşididir. H100 aşısı içeriğine temel olan bu asit, özellikle kozmetik alanında beklenenin çok ötesinde faydalı sonuçlar doğuran bir aşıdır. Bu aşı hakkında; ne işe yarıyor olduğu, kozmetik sektörü içerisindeki kullanım amacı ve aşının nasıl cilde uygulanacağı bilinmelidir.

H100 Aşısı Neye Yarar?

H100 aşısı, içeriğindeki formüllerin yardımıyla cilt üzerinde birçok fayda oluşmasına yardımcıdır.

Bununla beraber, H100 aşısının işe yaradığı durumlar:

  • Cildin kırışık görünümünü azaltma ve daha az kırışmasına yardımcı olma
  • Cilde doğal bir parlaklık kazandırma ve çarpıcı bir ışıltı oluşturma
  • Genç ve diri duran cilt duruşu kazandırılma
  • Çizgi oluşumunu önlenme ve dolan gözenek oluşmasını önleme
  • Cildin her yerinin aynı ton ve renge sahip olmasını sağlamak

Gibi yararlar, kozmetik sektörüne yıllarca talebi oluşturulan faydalardandır. H100 aşısı sayesinde görülecek bu faydalar, aşının düzenli olarak cilde uygulanmasıyla kalıcı olacaktır.

H100 Aşısı Nasıl Kullanılır?

H100 aşısının uygulanma yerleri, devlet lisanslı ve sağlık bakanlığı onaylı güzellik merkezlerinde gerçekleştirilir. Bu aşının içeriği ve uygulanma şekli, diğer aşılardan çok daha farklıdır. H100 aşısının uygulanması, ampul şeklindeki şişelerin kullanılmasıyla gerçekleştirilir. Cilt üzerinde, minik iğneli aletlerin kullanılmasıyla küçük gözenekler açılır.

Bu gözeneklerin içerisine, yine aynı şekilde küçük iğneleri olan şırıngalar yardımıyla ampuldeki serumun yedirilmesi gerekir. Oval hareketlerle ve cildin H100 aşısını emmesine yetecek kadar sürede sonlandırılan aşı uygulaması, belirtilen cilt etkilerini aldıracaktır.

H100 Aşısı Kaç Gün Sonra Etkisini Gösterir?

H100 aşısı içerisinde yer alan ve kozmetik sektörünün olmazsa olmazı olan asit, ilk kullanımda dahi etki görülmesine yardımcı bir asittir. H100 aşısını yaptıran kişi; uygulamaya verilen önem, cildin tam emilimi sağlandığı zaman aşı işleminin bitirilmesi ve aşı kullanımına devam edilmesiyle ilk günden itibaren sonuç almaya başlayacaktır.

Ancak her işte olduğu gibi, H100 aşısı için de devamlılığın önemi fazladır. Kişinin, belirtilen faydalı cilt sonuçlarını ve daha fazlasını alması için, belirli sıklıkta H100 aşısını yeniden yaptırması gerekir. Bu sıklık, güzellik uzmanları tarafından yapılan cilt analizi sayesinde belirlenir ve cildin sürekli iyiye gitmesiyle daha seyrek aralıklarda alınacaktır.

H100 Aşısı Kaç Defa Yaptırılmalıdır?

İnsanların H100 aşısını yaptırma yaşları ve cilt durumları farklıdır. Bu farklılıklar ise, H100 aşısının ömürde kaç defa yaptırılması gerektiğini belirleyecek yegane farklardır. Öncelikle, yaş ilerledikçe daha fazla sayıda iğne yaptırılması ve yaşın daha erken olmasıyla daha az sayıda iğne yaptırılması gerektiği bilinmelidir. Bu sıklık ortalama düzeyine vurulduğu zamansa; senede bir defa ile senede on iki defa iğne yaptırma gereği olarak farka tabidir.

Hemen Ara
Whatsapp