0 (533) 091 94 81
Pazartesi - Cuma - 9:00 - 18:00,Cumartesi - 9:00 - 18:00

Bazı durumlarda dış genital organlar birbiri ile uyumlu olmaz. Buda estetik olarak hoş olmayan bir durumdur. Dış genital organların iç kısımlarının birbiri ile uyumlu hale getirilmesi için genital estetikler yapılır. Genital estetikler basit işlemlerdir.

Ergenlik döneminde veya yetişkinlik döneminde gönül rahatlığı ile yaptırılabilir. Kadınların en sık yaptırdığı genetik estetiklerden bir tanesi vajina daraltma estetiğidir. Sık doğum yapmak, cerrahi operasyonlara maruz kalmak vajinanın genişlemesine neden olur. Buda kadının cinsel hayatını olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden genetik estetikler sayesinde vajina daraltılır ve estetik olarak daha iyi bir görünüme kavuşur. 

kimler genital estetik yaptirabilirGenital Estetik – Vajina Estetiği Nedir?

Kadınların genital bölgelerindeki ve vajinalarındaki bazı problemler kendilerini kötü hissettirebilir ya da cinsel hayatı olumsuz etkileyebilir. Böyle durumlarda vajina estetiği ameliyatlarıyla istenen değişiklikler yapılır ve özgüven sağlanır.

En çok yapılan vajina estetiği ameliyatları içinde vajina daraltma, kızlık zarı onarımı, iç dudakların küçültülmesi ve dış dudakların dolgunlaştırılması gibi operasyonlar bulunur. Bunlardan kızlık zarı onarımı operasyonları kızlık zarının hasar gördüğü durumlarda yapılır. Bu operasyonlar uzun süreli veya kısa süreli etki edecek şekilde iki farklı türdedir.

Vajina daraltması, iç dudakların küçültülmesi, dış dudakların dolgunlaştırılması operasyonları ise doğuştan gelen veya fazla doğum yapmak gibi sebeplerle ortaya çıkan bazı problemlerin giderilmesi amacıyla gerçekleştirilir.

Genital Estetik Kimlere Yapılır?

Genital estetik, vajinal bölgeye uygulanır. Bu operasyon, estetik bir operasyon türüdür. Genital estetik operasyon, ergenlik çağını geride bırakmış veya ergenlik çağındaki tüm kadınlara kolaylıkla uygulanabilecek basit bir ameliyattır.

Genital estetik operasyon için herhangi bir iç müdahaleye gerek olmayıp tamamen dışardan uygulanan bir teknik kullanılır ve bu teknik herhangi bir zorluk içermez. Ayrıca genital estetik operasyon için medeni durumun ne olduğu fark etmez. Yani evli veya bekar tüm kadınlar, operasyonu kolayca yaptırabilme fırsatına sahiptir. Bu operasyon estetik amaçlı yapıldığı için hastalık dolayısıyla yapılan operasyonlardan farklı olarak kadınların kendi isteklerine bağlı olarak yapılır.

Soruyu kısaca özetlemek gerekirse; genital estetik operasyon, çocukluk çağını aşmış tüm kadınlara uygulanabilen bir operasyondur.

vajina estetigi nedirVajina Ve Dudakları Neden Sarkar – Gevşer?

Kadınların büyük bir oranı vajinada görülen sarkmalardan şikayetçidir. Vajina dudaklarının gevşemesi fiziksel ve ruhsal yönden hoş karşılanmaz. Sarkmaya neden olan en önemli unsur doğumdur. Vajinal doğumlardan sonra kaslar gevşer ve estetik olarak hoş bir görüntü oluşmaz.

Doğum yapmayan kişilerde de sarkma sorunu yaşanabilir. Cinsel ilişki esnasında yapılan hatalar, kullanılan aletler de vajina bölgesinin sarkmasına neden olur.

Genetik faktörler de nedenleri arasında yer alır. Annede veya kız kardeşte genetik sorunlar mevcutsa kişide de görülme oranı yüksektir.

Mantar enfeksiyonlarına maruz kalma, genital bölgenin tahriş olması, cinsel organlarda büyüme, sık yapılan mastürbasyonlar, ileri yaş gibi faktörler iç dudakların sarkmasına neden olan unsurlardandır.

Genital Estetik Ameliyatları Nelerdir?

Genital bölgedeki sorunları gidermek için genital estetik operasyonlara başvurulur. Kadınların ve erkeklerin yaptırabileceği çok sayıda estetik ameliyat çeşidi vardır. Peki genital estetik ameliyatları nelerdir?

Bazı genital estetik ameliyatlar şunlardır:

 • Genital beyazlatma,
 • Vajina daraltma estetiği,
 • Labioplasti,
 • Pubis estetiği,
 • Vajina yenileme ve sıkılaştırma,
 • Vajinada büyük dudaklara dolgu,
 • Labia majora estetiği,
 • Penis uzatma ve kalınlaştırma,
 • Genital bölge liposuction,
 • Kızlık zarı onarımı,
 • Vajina genişletme işlemleri,
 • Genital bölge dolguları,
 • G noktası büyütme,
 • Perine estetiği,
 • İdrar kaçırma tedavileri,
 • Genital ip

Bu operasyonlar cinsel ilişki açısından önemlidir. Estetik bir görünüm duyulan cinsel hazzı daha üst seviyelere çıkarır. Yaşanan cinsel sorunları tedavi eder.

genital estetik ameliyatlari nelerdirGenital Estetik Sonrasında İz Kalır Mı?

Genital estetik; hamilelik, deformasyon ve farklı kazalar sonucunda meydana gelen olumsuz görünümü ortadan kaldırmak için başvurulan bir estetik çeşididir. Genital estetik ile alakalı olarak akıllarda beliren ilk soru ise; bu işlem sonrasında iz kalıp kalmayacağı yönündedir. Ancak bu işlem sonrasında herhangi bir kalmamaktadır.

Genital bölge ile alakalı estetik işlemleri, hastaların hem psikoloji hem fiziksel anlamda iyi hissetmeleri amacı ile gerçekleştirilen işlemlerdir. Ayrıca fonskiyonel açıdan da kimi durumlarda gerekli olabilir.

Tüm bu işlemler sonucunda, hastanın işlem gören bölgesinde herhangi bir iz kalmayacak şekilde teknikler kullanılmaktadır. Estetik dikiş ve deri germe işlemlerini de kapsayan bu sürecin amacı, var olan izleri ortadan kaldırmaktır.

 

Hemen Ara
Whatsapp