0 (533) 091 94 81
Pazartesi - Cuma - 9:00 - 18:00,Cumartesi - 9:00 - 18:00

Doğum Paketleri

Özel hastane ve kliniklerde hazırlanan doğum paketleri ile hamilelik boyunca yapılan muayeneler, tahliller, testler, doğum ve doğum sonrası bazı hizmetler tek kalemde ücretlendirilir. Annenin lohusalık dönemindeki muayeneleri ve bebeğin ilk günlerdeki muayene ve testleri de pakete dahil edilebilir.

Doğum paketi hizmeti alan çiftler için bazı belirsizlikler ortadan kalkar ve böylece stres azalır. 8-9 aylık bir süreçte yapılması gereken tıbbi işlemlere tek tek ödenen ücretlerin toplamı ile karşılaştırıldığında doğum paketlerinin maliyeti oldukça düşük olacaktır.

Yapılacak işlemler için gerekli bilgiler ve randevular sağlık merkezi tarafından verileceğinden anne adaylarının bu işlemleri takip etmesine de gerek kalmaz. Böylece sadece hamileliğin ve bebek sahibi olmanın güzelliklerine odaklanmak mümkün olur.

dogum paketi avantajlari nelerdirDoğum Paketi Nedir?

Her çift, doğumun en iyi koşullarda gerçekleşmesini ister. Bu sebeple, karı koca, doğum yaklaştıkça, en iyi hastaneler konusunda araştırma yapmaya başlarlar.

Kamu hastanelerinde, herhangi bir ücret talep edilmez. Buna karşın, çok daha konforlu hizmet isteyenlerin tercihi özel hastaneler oluyor.

Özel hastanelerin doğum ücretleri farklılık gösteriyor. Hastanenin SGK ile anlaşması varsa, bu ücretin bir kısmını SGK karşılıyor. Bununa beraber, sigorta şirketleri, adına doğum paketi denen bir hizmet sunuyor. Doğum paketi, hamilelik dönemindeki testleri, muayene ücretlerini karşıladığı gibi, doğum ücretini de kapsıyor.

Doğum paketleri, anne adaylarının, çok daha az ücret karşılığında özel hastane konforundan yararlanabilmelerine imkan veriyor.

Doğum Paketi İçeriği Neleri Kapsar?

Doğum paketlerinin içeriği hizmeti veren sağlık kuruluşunun uygulamasına göre bazı farklılıklar gösterebilir. Genel olarak paketlerde bulunun hizmetler şunlardır.

  • Gebeliğin takibi için yapılan kan ve idrar testleri ve periyodik ultrason kontrolleri
  • Hamileliğin belirli dönemlerinde yapılan ikili ve dörtlü tarama testleri
  • Şeker yükleme testler,
  • Doğumdan önce yapılan testler
  • Doğumda verilen destek ve bir günlük yatış
  • Bir günlük refakatçi giderleri
  • Doğum sırasında, doğum sonrasındaki lohusa bakımında ve bebeğin emzirilmesinde verilen hemşirelik hizmeti
  • Bebeğin ilk bir gün içindeki topuk kanı alınması gibi testleri
  • Anne ve babanın ilk bir haftadaki muayenesi

Doğum paketleri bebek bekleyen çiftler için belirsizliği ortadan kaldırır ve maliyetleri düşürür.

dogum paketi daha mi ekonomikDoğum Paketi Ne Zaman Alınabilir?

Gebelik dönemi yakın olarak takip edilmesi gereken önemli süreçlerdendir. Gebelik sürecinin başlaması ile başlayan bu süreç doğum anına kadar devam etmektedir. Doğum paketleri sayesinde güven duyulan hekim tarafından düzenli olarak takip edilen dönem olmaktadır.

Doğum paketleri gebelik sürecinin başlaması ile alınabileceği gibi gebelik öncesi yakın tarihte de oluşturulması mümkündür. Gebelik süreci içerisinde anne ve bebek sağlığı ön planda tutularak çeşitli gözlemler ve testler yapılmaktadır. Doğum paket içeriği olarak anne ve bebek ile ilgili tüm muayene ve tetkiklerin yapılması ve doğum sonrası muayene işlemin gerçekleşmesi mümkündür.

Doğum Paketi Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Doğum paketlerine dahil olan hizmetlerin her birinin ayrı ayrı alınması halinde ortaya çıkacak toplam maliyet her zaman doğum paketi fiyatlarının üstündedir. Bu açıdan bakıldığında doğum paketleri hamilelik ve doğum süreçlerinde yapılacak masrafları aşağı çeker. Üstelik buradan sağlanacak kazanç beklenenin oldukça üstündedir.

Diğer yandan aileler maddi açıdan ne ile karşılaşacaklarını bilir ve belirsizlikten kaynaklanan bir stres yaşanmaz. Doğum paketlerinin ücretleri taksitle ödenebildiği için giderler zamana yayılabilir.

Doğum paketleri ile anne ve baba adayının stresi azalacağı için sürecin olumlu yanlarına odaklanmak ve bebek sahibi olmanın keyfine varmak da mümkün olacaktır. Süreç içinde yapılacak kontroller ve testler için sağlık merkezinin randevuları ayarlayıp bilgi vermesi de ekstra bir konfordur.

dogum paketi neleri kapsarNeden Doğum Paketi Tercih Edilmeli?

Sağlık kuruluşlarının hazırladığı doğum paketlerine gebelik boyunca yapılan rutin muayene ve tarama testleri, doğum için yatış yapılmasından itibaren verilen sağlık hizmetleri, doğum, doğum sonrası birçok hizmet dahildir.

Tüm bu sağlık hizmetleri avantajlı bir ücretle paket olarak satın alınır. Böylece gebelik ve doğum döneminde ne ile karşılaşılacağı baştan belirlenir. Belirsizlikten kaynaklanan stresin önüne geçilmiş olur ve sürecin güzelliklerine konsantre olunabilir.

Hizmet alınan sağlık kuruluşu tarafından muayene ve test zamanları bebek bekleyen çifte bildirilir, randevular verilir. Böylece anne ve baba adayları bazı ayrıntılarla uğraşmak zorunda kalmaz. Anne adayının hassas ve duygusal olduğu bu dönemlerde ilgi görmesi küçük mutluluklara vesile olur.

Yorum Ekle

Hemen Ara
Whatsapp