Dermapen Nedir? İlk Seansta Etkisini Gösterir Mi?

Yaşlanmak doğal bir süreçtir. Yaşlanmayı tamamen durdurmak mümkün değildir. Fakat yaşlılık izlerini ortadan kaldırmak mümkündür. Daha genç bir cilde kavuşmak için tercih edilen çok sayıda cilt yenileme yöntemi vardır.

Bunlardan bir tanesi de dermapen yöntemidir. Dermapen yöntemi, yaşlılık izlerini ortadan kaldırır ve cildin daha genç görünmesini sağlar. Tüm deri tipleri için uygundur. Tercih edildiği taktirde ilk seansta etkilerini görmek mümkündür. Düzenli seanslar ile başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Dermapen Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Yönteme başlanmadan önce cilt güzel bir şekilde dezenfekte edilir. Makyaj kalıntıları temizlenir. İşlemin yapılacağı bölgeye Hyaluronik asit uygulanır. Uygulama sonrası mikro iğnelerin bulunduğu dermapen cihazı yüze dik gelecek şekilde uygulanır.

Böylece cilt üzerindeki tıkalı kanallar açılmış olur. İşlem sonrası cilde maske uygulanır. Bu maske yatıştırıcı özelliklere sahip bir maskedir. Kolajen ve Elastin sentezi sayesinde cilt daha sıkı görünüyor. Yaklaşık 4 seans sonra işlem bitiriliyor.

Dermapen Yöntemi Ne İşe Yarar?

Çoğu cilt problemi dermapen yöntemi ile tedavi edilebilmektedir. Çok sayıda faydaları ve avantajları olan bir yöntemdir.

Faydaları şunlardır:

Geniş gözenekleri daraltır.

Yaşlanma belirtisi olan ince çizgileri ve kırışıklıkları yok eder.

Cildi sıkılaştırır ve daha genç görünmesini sağlar.

Sivilce, siyah nokta gibi oluşumları yok eder.

Yanık ve çatlak tedavisi için kullanılır.

Cerrahi izleri yok eder.

Her cilt tipine kolay şekilde uyum sağlar. Hatta koltuk altı, el, yüz gibi hassas ve ince dokular üzerinde de kullanıma uygundur.

Dermapen Kesin Çözüm Mü?

Dermapen kalıcı bir etkiye sahiptir. Bu yöntem ile yok edilen lekeler tekrardan oluşmaz. Ciltte meydana gelebilecek yeni lekeler için düzenli kontrol şarttır. Koruma seansları ile bu problemi engellemek mümkündür. Koruma seanslarının yılda en az 2 kere yaptırılması önerilir. Genellikle dermapen sonrası ciltte leke kalmaz. Ciltte lekelenme yapması çok nadir görülen bir durumdur.

Dermapen Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

İşlem sonrası güneşin zararlı ışınlarından korunmak gerekir. İlk 24 saat güneş ile temastan kaçının. Güneşe çıkarken güneş kremi tercih edin. Bölgede kızarıklık ve kaşıntı olabilir. Bu normal bir durumdur.

Dermapen uygulanan bölgeyi su ile temas ettirmeyin. İlk 24 saat su ile temastan kaçının. İlk 24 saat makyaj yapmayın ve cildinizi dinlendirin. Ertesi gün makyaj yapılabilir. Cilde zarar vermemek için ağda gibi ağrılı işlemlerden uzak durun. Aşırı sıcak ve soğuk ortamlardan kaçının. Hemen duşa girmeyin ve hamam, sauna gibi ortamlardan uzak durun.

Yüksek tempolu sporlar ve aktiviteler tehlikeli olabiliyor. Bu yüzden işlem sonrası yüksek tempolu hareketler yapmaktan kaçının. Bu hususlara dikkat edilirse kısa zamanda iyileşme sağlanır. İşlem sonrası yapılacak bakım ve işlemler oldukça önem arz eder. Doktor uygun gördüğü taktirde dermapen işlemi tekrarlanabilir.

Hemen Ara
Whatsapp