Dermapen Kaç Seansta Etki Eder? Sonrası Yüze Ne Sürülür?

Dermapen, son dönemlerin en etkili cilt tedavi yöntemlerinden biridir. Kısa sürede etkilerini göstermesi, cildi yenilemesi ve cilde parlaklık vermesi sayesinde tercih ediliyor. Üstelik her yaş grubuna uygulanabilen yöntemler arasındadır. Bu tedavi yöntemi genellikle ilk seanstan itibaren etkilerini gösterir. Fakat hastanın cilt rahatsızlıklarına ve tedavi yöntemine göre farklılık gösterir. O yüzden kişiye özel seans paketleri oluşturulur ve kişiye özel ürünler tercih edilir. Genel olarak dermapen uygulamasının etkileri birkaç seans sonra etkilerini gözle görülür şekilde gösterecektir. Aynı zamanda dermapen sonrası cilt lekelerinin oluşmaması ve cildin zarar görmemesi için mutlaka doktorun önerdiği ürünler kullanılmalıdır. Cilde uygun nemlendirici ve güneş koruyucu ürünler sürülmelidir.

Dermapen Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak ciltte zamanla kırışıklık ve ince çizgiler meydana gelebiliyor. Ayrıca güneş lekeleri, skar izleri, akne lekeleri, sivilce lekeleri ve daha birçok cilt problemi çoğu hastanın yaşadığı sorunlardır. Cildi yenileyen dermapen uygulaması, en yararlı cilt yenileme yöntemlerinin başında geliyor. Cildin en alt tabakasına kadar etki gösterdiğinden cildi uyarır, kolajen desteğini yükseltir ve hücrelerin yenilenmesini sağlar. Böylelikle cilt kendini iyileştirmeye alır ve birçok cilt sorunu kısa süre içerisinde azaltmaya yardımcı olur. Tam anlamıyla etkilerini görebilmek için kişiye özel seanslar belirlenmesi gerekir.

Dermapen Uygulamasının Etkileri Nelerdir?

Cildi yenileyen ve çeşitli cilt sorunlarının önüne geçen dermapen, en etkili tedavi yöntemidir.

Dermapen uygulamasının etkileriyse şöyledir;

  • İnce çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesini sağlar.
  • Sivilcelerden meydana gelen cilt çukurlarını tedavi eder.
  • Güneş lekesi ve sivilce lekesi gibi sorunların önüne geçer.
  • Cilt tonunu eşitler ve cilde parlaklık verir.
  • Geniş gözenek görünümünü azaltır.
  • Cilde nem verir ve sıkılaştırır.

Böylelikle dermapen son derecede etkili tedavi yöntemi olarak bilinir.

Dermapen Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dermapen uygulaması sonrasında cilt her zamankinden daha hassas olur. Bu sebeple de güneşten kaçınılması gerekiyor. Aksi taktirde uygulama sonrası cilt güneşten kaynaklı zarar görür ve güneş lekesine yol açabilir. Tedavi yöntemi sonrasında birkaç gün güneş koruyucu kremler kullanılmalı ve cilt en iyi şekilde nemlendirilmelidir.

Dermapen Uygulamasının Yan Etkiler Var mı?

Dermapen uygulamasının bu kadar tercih edilmesinin nedenlerinden biri, herhangi bir yan etkisi olmamasıdır. Uygulamalar yapıldıktan sonra ciltte yanma ve kızarıklık görülebilir. Bu durumlar oldukça normaldir. İlerleyen saatlerde kızarıklık ve yanma hissi azalacaktır. Ancak cildin zarar görmemesi açısından dermapen uçuk ve iltihaplı bölgelere uygulanmamalıdır.

Hemen Ara
Whatsapp