Dermapen İlk Seansta Etkisini Gösterir mi? Kaç Seans Yapılır?

Sağlıklı bir cilt, bireylerin hem sosyal hem de psikolojik açısından kendisini daha iyi hissetmesini sağlar. Fakat bazı cilt problemleri kişiyi oldukça huzursuz ediyor. Özellikle de kırışıklıklar, ince çizgiler, geniş gözenekler ve sivilce lekeleri gibi etkenler en sık görülen cilt sorunudur.

Dermapen tedavisi sonbahar ve kış mevsimlerinde tercih edilen cilt yenileme yöntemidir. Uygulama sırasında mikro iğneler yardımıyla cilt uyarılır ve kolajen üretimini tetikler. Böylelikle cilt kendisini yenilemeye başlar ve birçok cilt sorunları ortadan kaldırılır. Dermapen uygulaması genellikle hastanın yaşadığı cilt problemlerine göre bazı seanslar belirlenerek tedaviye başlanır.

Dermapen tedavisi birkaç seans yapıldıktan sonra etkisini son derecede gösterir. Yinede ilk seansta etkilerini görmek mümkündür. Uygulama yapıldığı andan itibaren cilt kendini yenilemeye başlar ve cilde canlı görünüm sağlar.

Dermapen Kimlere Uygulanır?

Dermapen en etkili cilt yenileme yöntemlerinin başında geliyor. Üstelik son dönemlerde popüler olan ve sıkça tercih edilen yöntemlerden biridir. Bu uygulama genellikle sivilce lekeleri, güneş lekeleri, yara izleri, skar izleri, geniş gözenekler, ince çizgiler ve daha pek çok cilt problemi yaşayan kişilere uygulanıyor. Bunların yanı sıra, cilt tonu düzensizliği gibi cilt sorunlarında da yapılan yöntemdir.

Dermapen Uygulamasının Etkileri Nelerdir?

İlk seanstan itibaren etkilerini gösteren dermapen tedavisi, birden fazla etkiye sahip olması sayesinde oldukça tercih ediliyor.

Dermapen uygulamasının etkileriyse şöyledir;

  • Sivilce ve güneş lekelerini gözle görünür şekilde tedavi eder.
  • Cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur.
  • Cildin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar.
  • Gözenek görünümünü büyük ölçüde azaltır.
  • Skar ve yara izlerinin tedavisini sağlar.
  • İnce çizgiler ve cilt kırışıklıklarını gidermeye yardımcı olur.

Bu etkilerini her seans sonrasında görmek mümkündür.

Dermapen Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dermapen tedavisi, cilde mikro iğnelerle hasar meydana getirir. Uygulamanın asıl amacı cildi uyarmak ve hücre yenilenmesini desteklemektir. Ancak dermapen tedavisi sonrasında birçok unsura dikkat edilmesi gerekiyor. Tedavi sonrasında güneş koruyucu kullanılmalı, aynı gün içerisinde cilde su temas etmemeli ve cilt mutlaka nemli tutulmamalıdır. Ayrıca doktorun tavsiyesine önerilerine dikkat edilmelidir.

Dermapen Tedavisinin Yan Etkileri Var mı?

Dermapen son derecede başarılı ve cildi kısa sürede yenileyen bir yöntemdir. Genel olarak bu uygulamanın herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Tedavi sonrasında cilde yanma, kızarıklıklar ve ödem gibi sorunlar yaşanabilir. Bu durumlar normaldir. Fakat hastanın cildinde uçuk ya da enfeksiyonlu bir yara olmamalıdır. Aksi taktirde iltihabın yayılmasına neden olabilir.

Hemen Ara
Whatsapp